Sürgülü (Gate) Vana

Sürgülü vanalar; akışkan geçişini, iki sızdırmazlık contası arasında, geçiş yönüne dik olarak kayan bir diskle (sürgü ile) kapatıp, açarak görevlerini yerine getirirler. Sürgü; tek parça olabileceği gibi, çok parçalı da olabilir. Tam açık veya tam kapalı olarak çalışmaları tercih edilir.

Genel Sistem Dizaynı Sürgülü vanaları (Gate Valve), ‘’ bolted bonnet’’, ‘’pressure seal’’ ve     ‘’knife gate’’ olarak üç kısım üzerinden çözüm sunmaktadır. Genel Sistem Dizaynı sürgülü vanalarda çözümlerini Emerson, JC, Newco Cameron ve Walworth markaları ile sunar.

Emerson, ‘’bolted bonnet’’ , ‘’pressure seal’’ ve ‘’Knife gate’’ olarak her üç kısmıda da kendi alt markalarından çözümleri vardır. Bu çözümler  ‘’bolted bonnet’’ için Fasani ve Hancock alt markalarıdır. Emersonun ‘’pressure seal’’ için çözümleri ise yine Fasani ve Sempell alt markalarıdır. Knife Gate vana için ise Emerson, Clarkson ve Keystone ile çözüm sağlar.

Walworth ‘’bolted bonnet’’ ve ‘pressure seal’’ olarak çözümleri bulunmaktadır. Çok geniş gövde malzemesi ve iç trim malzemesine ve proses basıncına sahip olduğu için çalışma alanları çok fazladır. Walworth, ‘’API600’’, ‘’API602’’ve ‘’API603’’ uygunlukları bulunmaktadır.

Newco Cameron markası da ‘’bolted bonnet’’ ve ‘’pressure seal’’ için çeşitli çözümler sunmaktadır. Cast Steel, Forged Steel ve Stainless Steel olarak çözümler sunan Newco aynı zamanda çok geniş vana boyutlarına ve iç trim malzeme çeşitlerine sahiptir.

JC marka sürgülü vanalar Pressure Seal ve Bolted Bonnet için yüksek kalitede çözümler sağlar. JC sürgülü vanaların gövdeleri, düz bir akışı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu da minimum türbülans ve akış direnci demektir.