Otomasyon

Otomasyon, insan gücünün daha verimli kullanılması için iş yükünün bir kısmını ya da tamamını makinalara aktarmaktır. Artık endüstrilerin zorunluluğu haline gelen otomasyon sistemleri ile prosesler daha hızlı, kesintisiz, standart ve güvenli çalışmaktadır.

GSD, Türkiye’de Proses otomasyon sistemlerinin kurulmasına öncülük etmiş ilk yerli firmadır. Kurmuş olduğu Proses otomasyon sistemleri ile işletmelere zaman, kalite, maliyet, hız, güvenlik kazandırmıştır ve karlılığı artırmıştır. GSD  Proses otomasyon sistemleri ile ilgili olarak; yazılım, donanım, tedarik, proje, mühendislik, uygulama, devreye alım hizmetleri verirken en uygun çözümleri ve  en doğru teknolojileri kullanır. Ekibimiz DCS/PLC ve SCADA tabanlı otomasyon sistemi çözümlerinde uzun yıllara dayanan tecrübe bilgi ve deneyime sahiptir.

Referanslar arasında çok farklı sektörlerden söz etmek mümkün; Tekstil sektörü, Kimya sektörü,Petrol Rafinerileri, Petrokimya Tesisleri, Enerji santralleri, Buhar satralleri, LPG tank çiftlikleri, Akaryakıt tank çiftlikleri, Oil and Gas, Su arıtma tesisleri, Gıda sektörü, İplik/kord bezi, Madencilik sektörü, Organize sanayi bölgeleri gibi birçok alanda Dağıtılmış Kontrol Sistemleri (DCS),  PLC Sistemleri (PLC, PAC), SCADA-HMI, ESD, Operatör Birimleri, Konvensiyonel Kontrol ve özel yazılım uygulamaları GSD tarafından yapılmıştır.