yüksek basınçlı kaplar

Yüksek Basınç ve Kalın Cidarlı (Duvarlı) Tank (Kap) Tasarım ve İmalatı

GSD / 3S, ASME ve EN standartlarına göre son derece yüksek basınçlı tanklar (kaplar) tasarlama ve üretme yeteneğine sahiptir.

Tipik olarak 500 Barg’a kadar test basınçlarına dayanan ve 160 mm cidar (et) kalınlığına kadar yüksek basınçlı kaplar, üretim kapasitemiz dahilindedir. GSD / 3S Fabrikamız, 4000 mm çapa, 10.000 mm uzunluğa kadar yüksek basınçlı kapları üretebilir.

Yüksek basınçlı kaplar, buhar, su, azot, doğal gaz veya benzeri ortamlar için üretilir. Basınçlı kaplar, seperatör, kazan, gaz tankı veya benzeri amaçlarla kullanılır. Yüksek basınçlı kapların üretimiyle beraber endüstriyel sektör müşterilerimize anahtar teslimi taahhüt, EPC, mühendislik, inşaat, satın alma, montaj, devreye alma, bakım ve servis hizmetleri olarak çok çeşitli çözümler sunuyoruz.

Kritik hizmetlerde ihtiyaç duyulan yüksek basınçlı kapları tasarlamak için gerekli mühendislik ve uzmanlık uzun yıllara dayanan GSD / 3S mühendislik ve üretim tecrübesiyle sağlanmaktadır. Bu kapsamda doğru duvar kalınlığı, nozul tasarımı ve kaynak özelliklerini sağlayan tüm gerekli yazılımlar da bünyemizde mevcuttur.

Kalın cidarlı yüksek basınçlı kaplar için üretim kabiliyetimiz, derin mühendislik tecrübemiz ve GSD / 3S fabrikamızda bulunan hassas sıcaklık kontrollü tavlama fırını, kalın cidarlı levha bükme makinesi, dar aralıklı SAW kaynak sistemleri ile mümkün olmaktadır. Özellikle kaynak uzmanlığımız hızlı teslimat ve ekonomik fiyat için çok önemlidir.

Duvar kalınlığı yüksek olduğundan NDT (tahribatsız test) sonrası kaynak reddi büyük bir sorundur. NGW (dar aralıklı kaynak) için GSD / 3S deneyimi, ısı girişini, kaynak malzemesi tüketimini ve üretim süresini en aza indirir. Bu, çok yüksek bir NDT (tahribatsız test) başarı oranı, cazip teslimat ve fiyatlandırma olanağı sağlar.  

Kalın cidarlı yüksek basınçlı kaplar için istenen ASME ve EN standartlarına göre gerekli kalite güvencesi ve kalite belgeleri, tesislerimizde mevcut QA / QC prosedür ve sistemleriyle  sağlanmaktadır.

Büyük kapasiteli degazörler (deaeratörler) üretimiyle beraber anahtar teslimi taahhüt, EPC, mühendislik, inşaat, satın alma, montaj, devreye alma, bakım ve servis hizmetleri olarak çok çeşitli çözümler sunuyoruz.