GSD Yön Değiştirici Bypass Bacası Damperleri (Diverter Dampers)

GSD üretimi Yön Değiştirici Bypass Baca Damperi (Diverter Damper), Gaz Türbininden çıkan yüksek sıcaklıkta (500-700 C) ve volümlü egzoz gazını bir bypass bacası yoluyla atmosfere veya bir Atık Isı Geri Kazanım Kazanına (HRSG) aktaran teknolojik bir sisteme sahiptir. Yüksek kapasitesinin yanı sıra, geometrik sızdırmazlık, sızdırmazlık basıncı ve kapanma süresi açısından norm ve standardları karşılayan özelliklere sahiptir.

GSD Yön Değiştirici Bypass Bacası Damperleri (diverter dampers) aynı zamanda basit çevrim enerji üretimi (simple cycle power plant) santrallarından kombine çevrim sistemlerine (atık ısı ger kazanım kazanları ve buhar türbinli enerji üretimi) hızlı bir geçiş sağlar.

GSD  Yön Değiştirici Bypass Bacası Damperleri, 700 °C’ye  kadar sıcaklıklara, titreşimlere ve gaz türbülansına ve ayrıca bileşenlerin yüksek aşınmasına dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Damper çevresi etrafındaki geometrik sızdırmazlık %99,95’ten fazla etkilidir. Serbest hava geçiş bölümündeki tüm artık boşlukların toplamı %0,05’ten azdır (bazı özel uygulamalarda %0,01’den az olmaktadır). Bu yüzde, tüm kanat çevresi boyunca kanat ve iniş çubuğu arasındaki artık sızıntı alanlarının ölçüsüdür.

Buna ek olarak GSD Yön Değiştirici Bypass Bacası Damperleri, egzoz gazları üzerindeki sızdırmazlık derecesinin %100 (tam sızdırmazlık) olmasını sağlayan bir hava sızdırmazlık sistemi ile donatılır. Hava sızdırmazlığı basıncı > + 500 mm wc’dir. GSD  Yön Değiştirici Bypass Bacası Damperi hidrolik aktüatörle donatılmıştır, bu da ona normal çalışmada 90 saniye ve acil durumda da 20 saniyede açma/kapanma süresi sağlamaktadır. GSD Yön Değiştirici Bypass Bacası Damperleri daha da kısa açma/kapama süreleri elde etmek için tasarlanmış ve üretilmiştir. Sızdırmazlık elemanları 10 yıla kadar kullanım ömrüne sahiptir. Ek avantajlar arasında kendinden yağlamalı, yüksek sıcaklıklı, bakım gerektirmeyen dahili yataklar ve dahili termal-akustik yalıtım için çözümler yer alır. Yön Değiştirici Bypass Bacası Damperleri, birkaç parça halinde sahada monte edilmek üzere veya tamamen monte edilmiş halde (tek parça halinde) teslim edilebilir.

Online PDF