Hakkımızda

Genel Sistem Dizaynı A.Ş., iki girişimci makina mühendisi tarafından 1987 yılında kurulmuştur. Kurucularının Almanya ve Japonya’da elde ettiği tecrübeler GSD’nin misyon ve vizyonunun belirlenmesinde oldukça önemli rol oynamıştır. Yıllar içerisinde kadrolarına eklenen bir çok yetenekli iş arkadaşlarının da özverili çalışmaları ile GSD, Enerji ve Endüstriyel Otomasyon alanlarında faaliyet gösteren en önemli firmalardan birisi olmuştur.

GSD kurulduğu günden itibaren çok başarılı otomasyon projelerine imza atmış olup, 2000 yılında mühendislik, satınalma ve saha montajı dahil anahtar teslimi doğalgaz çevrim santralleri kurmaya başlamıştır.

GSD bugün “uygulama ufku” geniş, “yorumlama yeteneği”ne sahip, alanlarının en iyi üniversitelerinden mezun mühendisleri ve geniş ve güçlü teknik kadrosu ile hem Türkiye’de hem de yakın ülkelerde önemli projelerde rol almaktadır. Uzmanlık alanlarına göre ayrılmış olan “Yüksek Teknoloji Ekibi” her geçen gün genişlemektedir.

GSD Yüksek Teknoloji Ekibi, Enerji çözümlerinden DCS, PLC, SCADA ve Konvansiyonel Kontrol Sistemleri dahil en karmaşık projelerde dahi geniş mühendislik bilgi ve birikimi sunmaktadır. Uygulama başarılarında aldıkları yol ile bugün; bilgi ve deneyimlerine başvurulan bir merci konumuna gelen GSD ekibi, Türk mühendislerinin saygınlığını da arttırmaktadır.

Genel olarak, GSD birçok farklı sektörün, altından kalkılması kolay olmayan proseslerin hemen hemen tamamında temsilcisi olduğu firmaların ürün gruplarına ek olarak Indycon glob kontrol vanası ile Türkiye sanayiine ve Dünya ülkelerine hizmet vermektedir. Indycon Glob Kontrol Vanası  GSD’nin 2000’li yılların başından beri Türkiye’de ürettiği, Türk mühendislerinin tasarladığı ve imalatı Türk çalışanları tarafından yapılan, Know-How ‘ı firmamıza ait olan dökümü dahil tamamen yerli bir üründür.

GSD D-100 Maltepe kavşağına çok yakın bir konumda, ulaşım sıkıntısı olmayan Techno Plaza’da hizmet vermektedir. Plaza bünyesinde çalışma alanları dışında çok sayıda toplantı odası, eğitim/seminer salonları, üretim atölyesi, yedek parça ve stok alanları bulunmaktadır.