Çekvalfler

Tek yönde akışa müsaade eden, diğer yönden akış kesitini kapayan vanalardır. Akışkan bir yönden rahatça geçer, ancak diğer yönden gelen akışkanın geçmesine müsaade edilmez.

Genel Sistem Dizaynı, çekvalflerde Emerson, Newco Cameron, Walworth, JC ve Swissfluid  markalarından çözümler sağlamaktadır.

Emerson, çekvalflerde, maksimum güvenliği, yüksek akış verimliliğini uzun hizmet ömrünü sunar. Emerson çekvalflerde ‘’swing type’’ ve ‘’dual plate’’ çeşitleri ile hizmet verir. Bu tip vanalar birçok zorlu uygulamada kullanılabilir. Geri akışın olmasını engeller.

Walworth, ‘’swing type’’ ve ‘’dual plate’’ olarak çekvalflerde çözümler sunar. Walworth çekvalflerin kompak yapısı, çekvalflerin hafif olmasını, kurulumu ve kolay bakımının yapılması aynı zamanda maliyetinin düşük olmasını sağlamaktadır. Walworth çekvalfler aynı zamanda sessiz çalışan vanalardır. Yenilikçi tasarımıyla kapanırken ses çıkarmaz.

Newco Cameron çekvalfler, düşük hızlı ortamlara minimum kısıtlama sağlar ve yatay akışlı borulamada tek yönlü akış uygulamalarında geri akışı önlemek için idealdir. Newco çekvalfler birçok uygulamada güvenlilir bir şekilde kullanılabilir.

JC çekvafler, rafineri, kimya, petrokimya ve enerji santralleri gibi çeşitli endüstrilerde hizmet sunar. JC çekvafler, gerektiğinde tam açılma yaparak engelsiz bir akış geçişine yardımcı olur.

Swissfluid tamamen kaplı çekvafler, öncelikle yüksek korozif ortamlara sahip uygulamalarda kullanılır. Yatay ve dikey boru sistemleri için uygundur. Swissfluid çekvalfler, çok düşük basınç farkları ve pozitif kapanma sağlar.